10 As 158/2021
č. j. 10 As 158/2021-48
V PLATNOSTI- MS Praha 18 A 18/2021 - 11
- NSS 10 As 158/2021-48
Nejvyšší správní soud zastavil řízení o kasační stížnosti, protože stěžovatel nezaplatil soudní poplatek po uplynutí 15denní lhůty určené soudem. Soud se opřel o § 47 písm. c) a § 120 s. ř. s., podle nichž řízení zastaví, pokud soudní poplatek nebyl zaplacen. Náhrada nákladů řízení není přípustná, protože řízení bylo zastaveno. Proti tomuto usnesení není přípustný žádný opravný prostředek.
Rubrum
USNESENÍ Nejvyšší správní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Zdeňka Kühna, soudkyně Sylvy Šiškeové a soudce Ondřeje Mrákoty v právní věci žalobce: T. R., proti žalovanému: Městský soud v Praze, Spálená 2, Praha 2, ve věci ochrany před nezákonným zásahem žalovaného, v řízení o kasační stížnosti žalobce proti usnesení Městského soudu v Praze ze dne 8. 4. 2021, čj. 18 A 18/2021-11, takto:
Výrok
I. Řízení s e z a s t a v u j e .
II. Žádný z účastníků n e m á právo na náhradu nákladů řízení.
Odůvodnění
1. Žalobce (stěžovatel) podal dne 26. 4. 2021 kasační stížnost proti usnesení městského soudu označenému v záhlaví. NSS výrokem č. III usnesení ze dne 9. 6. 2021 stěžovatele vyzval k zaplacení soudního poplatku za kasační stížnost ve lhůtě 15 dnů od doručení tohoto usnesení a poučil jej o následcích nevyhovění této výzvě. Usnesení bylo stěžovateli doručeno dne 19. 7. 2021. Stěžovatel následně namítl podjatost členů 10. senátu. Jiný senát NSS v usnesení ze dne 18. 8. 2021, čj. Nao 188/2021-41, dospěl k závěru, že soudci 10. senátu nejsou vyloučeni z rozhodování této věci. Soudní poplatek však stěžovatel nezaplatil.
2. Podle § 47 písm. c) s. ř. s. soud řízení usnesením zastaví, stanoví-li tak tento nebo zvláštní zákon. Podle § 9 odst. 1 zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, nebyl-li poplatek za řízení splatný podáním kasační stížnosti [§ 4 odst. 1 písm. d) zákona o soudních poplatcích] zaplacen, soud vyzve poplatníka k jeho zaplacení ve lhůtě, kterou mu určí v délce alespoň 15 dnů. Po marném uplynutí lhůty soud řízení zastaví. K zaplacení poplatku po marném uplynutí lhůty se nepřihlíží. Usnesení s výzvou k zaplacení soudního poplatku bylo stěžovateli doručeno dne 19. 7. 2021 (pondělí). Lhůta k zaplacení tedy marně uplynula dne 3. 8. 2021 (úterý). Stěžovatel však ve lhůtě soudní poplatek nezaplatil, NSS proto řízení o kasační stížnosti zastavil podle § 47 písm. c) ve spojení s § 120 s. ř. s.
3. Výrok o náhradě nákladů řízení vychází z § 60 odst. 3 s. ř. s. ve spojení s § 120 s. ř. s. P o u č e n í : Proti tomuto usnesení n e n í opravný prostředek přípustný. V Brně dne 14. září 2021 Zdeněk Kühn předseda senátu
Dotčená ustanovení
Citovaná rozhodnutí (0)
Žádné citované rozsudky.