Nejvyšší správní soud · Usnesení

10 As 391/2019

č. j. 10 As 391/2019-22

V PLATNOSTI

Rozhodnuto 2020-01-15 · odmítnuto · ECLI:CZ:NSS:2020:10.As.391.2019.22

  1. KS Hradec Králové 28 A 1/2018-40
  2. NSS 10 As 391/2019-22
Strojový souhrn generováno LLM

Nejvyšší správní soud odmítl kasační stížnost, protože stěžovatel po výzvě soudu neodstranil nedostatek v podání, konkrétně nedoplnění kasačních důvodů. Soud se opřel o § 37 odst. 5 ve spojení s § 120 s. ř. s., podle něhož je kasační stížnost odmítnuta, pokud nedostatek nebyl odstraněn. Náhrada nákladů řízení nebyla přiznána, protože žádný účastník neměl právo na její náhradu. Soudní poplatek ve výši 5 000 Kč byl vrácen zástupci žalobce.

Rubrum

USNESENÍ Nejvyšší správní soud rozhodl v senátu složeném z předsedy Ondřeje Mrákoty, soudkyně Michaely Bejčkové a soudce Zdeňka Kühna v právní věci žalobce: A. Ch., zast. Mgr. Václavem Voříškem, advokátem se sídlem Ledčická 649/15, Praha 8, proti žalovanému: Krajský úřad Královéhradeckého kraje, se sídlem Pivovarské náměstí 1245, Hradec Králové, proti rozhodnutí žalovaného ze dne 26. 10. 2017, čj. KUKHK- 29095/DS/2017VaD, v řízení o kasační stížnosti žalobce proti rozsudku Krajského soudu v Hradci Králové ze dne 5. 11. 2019, čj. 28 A 1/2018-40, takto:

Výrok

I. Kasační stížnost s e o d m í t á .

II. Žádný z účastníků n e m á právo na náhradu nákladů řízení.

III. Žalobci s e v r a c í soudní poplatek za kasační stížnost ve výši 5 000 Kč, který bude vyplacen z účtu Nejvyššího správního soudu k rukám jeho zástupce Mgr. Václava Voříška, advokáta, a to do 30 dnů od právní moci tohoto rozhodnutí.

Odůvodnění

NSS obdržel dne 21. 11. 2019 blanketní kasační stížnost, kterou se žalobce (stěžovatel) domáhal zrušení rozsudku krajského soudu uvedeného v záhlaví. NSS v souladu s § 106 odst. 3 s. ř. s. zaslal stěžovateli dne 11. 12. 2019 výzvu, aby doplnil důvody kasační stížnosti ve lhůtě jednoho měsíce od doručení výzvy, a poučil ho o následcích spojených s neodstraněním tohoto nedostatku. Výzva byla stěžovateli doručena prostřednictvím jeho zástupce dne 12. 12. 2019 (doručenka na č. l. 14 spisu NSS). Lhůta k doplnění kasačních důvodů uplynula dne 13. 1. 2020 (v nejbližší pracovní den po dni 12. 1. 2020). Stěžovatel však ve stanovené lhůtě kasační stížnost nedoplnil. Vzhledem k tomu, že stěžovatel ani po výzvě soudu neodstranil vytýkané vady kasační stížnosti a tento nedostatek brání projednání kasační stížnosti, NSS kasační stížnost odmítl podle § 37 odst. 5 ve spojení s § 120 s. ř. s. Výrok o náhradě nákladů řízení se opírá o § 60 odst. 3 a 5 ve spojení s § 120 s. ř. s. Podle § 10 odst. 3 zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích, byl-li návrh na zahájení řízení (zde kasační stížnost) před prvním jednáním odmítnut, soud vrátí z účtu soudu zaplacený poplatek. Proto soud rozhodl o vrácení zaplaceného soudního poplatku výrokem III. P o u č e n í : Proti tomuto usnesení n e j s o u opravné prostředky přípustné. V Brně dne 15. ledna 2020 Ondřej Mrákota předseda senátu

Dotčená ustanovení

Citovaná rozhodnutí (0)

Žádné citované rozsudky.

Tento rozsudek je citován v (0)

Doposud nikdo necituje.