I.ÚS 2595/16
V PLATNOSTI- OS Jeseník 1 T 50/2015
- ÚS I.ÚS 2595/16
Ústavní soud odmítl ústavní stížnost, protože podání nesplnilo formální náležitosti. Stěžovatel neodstranil vady ve lhůtě 20 dnů, kterou mu bylo přiděleno. Soud se opřel o § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu. Věc byla rozhodnuta mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků.
Rubrum
Ústavní soud rozhodl mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků soudcem zpravodajem Pavlem Rychetským o ústavní stížnosti stěžovatele S. F., proti postupu Okresního soudu v Jeseníku sp. zn. 1 T 50/2015 a Krajského soudu sp. zn. 68 To 161/2016, takto Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění
Podáním označeným jako "Stížnost pro porušení zákona", doručeným Ústavnímu soudu dne 4. 8. 2016, stěžovatel brojil proti postupu Okresního soudu v Jeseníku sp. zn. 1 T 50/2015 a Krajského soudu sp. zn. 68 To 161/2016 v jeho trestní věci. Stěžovatel tvrdil, že postupem trestních soudů ve výše uvedené věci bylo porušeno jeho ústavně zaručené právo na spravedlivé řízení a právo na obhajobu zaručené čl. 38 odst. 2 Listiny základních práv a svobod. Dále je v rozporu s Úmluvou o ochraně lidských práv a základních svobod i judikaturou Evropského soudu pro lidská práva. Vzhledem k tomu, že ústavní stížnost nesplňovala formální náležitosti ústavní stížnosti ve smyslu zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel přípisem ze dne 11. 8. 2016 (č. l. 4) vyzván k odstranění vad ve lhůtě 20 dnů (§ 41 zákona o Ústavním soudu). Tato výzva mimo jiné obsahovala upozornění, že pokud vytčené vady nebudou ve stanovené lhůtě odstraněny, bude ústavní stížnost odmítnuta [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu]. Výzvu k odstranění vad obdržel stěžovatel dne 13. 8. 2016 (čl. l. 5), avšak vytčené vady podání ve lhůtě k tomu stanovené neodstranil. Lhůta k odstranění vad podání tak marně uplynula 2. 9. 2016. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost jako vadný návrh podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.
Poučení
Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 19. září 2016 Pavel Rychetský v. r. soudce zpravodaj
Dotčená ustanovení
Citovaná rozhodnutí (0)
Žádné citované rozsudky.
Tento rozsudek je citován v (0)
Doposud nikdo necituje.