Ústavní soud · Usnesení

I.ÚS 3944/18

V PLATNOSTI

Rozhodnuto 2019-01-09 · odmítnuto pro neodstraněné vady · ECLI:CZ:US:2019:1.US.3944.18.1

Strojový souhrn generováno LLM

Ústavní soud odmítl ústavní stížnost, protože stěžovatel neodstranil formální vady ve stanovené lhůtě. Podání nebylo upraveno včas, což podle zákona o Ústavním soudu znamená automatické odmítnutí. Soud se nezabýval výsledkem trestního řízení ani nárokem na spravedlnost. Výsledkem bylo odmítnutí stížnosti na základě § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.

Rubrum

Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Pavlem Rychetským ve věci ústavní stížnosti D. H., Vazební věznice, P. O. BOX 400, Liberec, proti rozhodnutí Okresního soudu v Liberci ze dne 30. října 2018 č. j. 8 T 68/2018-240, takto:

Výrok

Ústavní stížnost se odmítá.

Odůvodnění

1. Ústavní soud obdržel dne 4. 12. 2018 podání stěžovatele, kterým brojil proti rozhodnutí Okresního soudu v Liberci ze dne 30. 10. 2018 č. j. 8 T 68/2018-240, jímž byl nepravomocně odsouzen za zvlášť závažný zločin loupeže podle § 173 odst. 1 trestního zákoníku ke třem rokům a šesti měsícům nepodmíněně. Požádal Ústavní soud, aby přezkoumal postup soudkyně Mgr. Marty Pražákové, která, dle jeho přesvědčení, v trestním řízení závažně porušila zákon, když znemožnila stěžovateli řádnou obhajobu. Stěžovatel tvrdil, že byl krácen na svých právech a dovolával se zásahu Ústavního soudu a zjednání spravedlnosti, která se mu nedostala.

2. Vzhledem k tomu, že ústavní stížnost nesplňovala formální náležitosti ústavní stížnosti dle zákona č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"), byl stěžovatel vyzván k odstranění vad ve stanovené lhůtě (§ 41 zákona o Ústavním soudu). Tato výzva mimo jiné obsahovala upozornění, že pokud vytčené vady nebudou odstraněny, bude ústavní stížnost odmítnuta [§ 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu].

3. Stěžovatel byl přípisem ze dne 10. 12. 2018 (č. l. 4) vyzván k odstranění vad ve lhůtě 20 dnů, avšak vytčené vady podání ve lhůtě k tomu stanovené neodstranil. Lhůta k odstranění vad podání tak marně uplynula dne 7. 1. 2019, dosud stěžovatel nereagoval.

4. Ústavnímu soudu proto nezbylo, než ústavní stížnost jako vadný návrh podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu odmítnout.

Poučení

Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 9. ledna 2019 Pavel Rychetský v. r. soudce zpravodaj

Dotčená ustanovení

Citovaná rozhodnutí (0)

Žádné citované rozsudky.

Tento rozsudek je citován v (0)

Doposud nikdo necituje.