III.ÚS 1898/24
V PLATNOSTI- OS Chrudim 0 P 74/2021-2262
- ÚS III.ÚS 1898/24
Ústavní soud odmítl ústavní stížnost, protože stěžovatelka neodstranila vady návrhu v určené lhůtě. Soud se opřel o § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu, podle něhož je návrh odmítnut, pokud nebyly vady odstraněny. Lhůta pro odstranění vad vypršela bez reakce stěžovatelky. Rozhodnutí bylo vydáno soudcem zpravodajem bez dalšího přezkumu věci.
Rubrum
Ústavní soud rozhodl soudcem zpravodajem Jiřím Přibáněm o ústavní stížnosti stěžovatelky V. Ř., proti usnesením Okresního soudu v Chrudimi ze dne 26. 6. 2024, č. j. 0 P 74/2021-2262 a č. j. 15 P a Nc 305/2024, ze dne 20. 10. 2022, č. j. 0 P 74/2021-124, ze dne 21. 4. 2024, č. j. 0 P 74/2021-2146, a ze dne 26. 4. 2024, č. j. 0 P 74/2021-2156, a proti usnesení Krajského soudu v Hradci Králové - pobočka Pardubice ze dne 30. 5. 2024, č. j. 1 Nc 3739/2024-2215, za účasti Okresního soudu v Chrudimi a Krajského soudu v Hradci Králové - pobočka Pardubice, jako účastníků řízení, takto:
Výrok
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění
1. Dne 30. 6. 2024 byl Ústavnímu soudu doručen návrh označený jako ústavní stížnost, který byl následně doplněn dne 2. 7. 2024 a 24. 7. 2024.
2. Návrh nesplňoval náležitosti stanovené zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu. Ústavní soud proto vyzval stěžovatelku přípisem ze dne 9. 7. 2024 k odstranění vad návrhu s tím, že jí stanovil lhůtu pro jejich odstranění v trvání 20 dnů od doručení výzvy. Současně Ústavní soud stěžovatelku upozornil, že nebudou-li vady ve stanovené lhůtě odstraněny, odmítne bez dalšího její návrh postupem dle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.
3. Protože na tuto výzvu, která jí byla doručena dne 24. 7. 2024, stěžovatelka nijak nezareagovala, konstatuje Ústavní soud, že vady svého návrhu k dnešnímu dni neodstranila, přičemž lhůta k jejich odstranění marně uplynula dne 13. 7. 2024.
4. S ohledem na shora uvedené Ústavní soud podle § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu soudcem zpravodajem návrh odmítl z důvodu neodstranění vad návrhu v určené lhůtě.
Poučení
Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 14. srpna 2024 Jiří Přibáň v. r. soudce zpravodaj
Dotčená ustanovení
Citovaná rozhodnutí (0)
Žádné citované rozsudky.
Tento rozsudek je citován v (0)
Doposud nikdo necituje.