III.ÚS 725/08
V PLATNOSTI- MS Praha 12 Co 431/2007-74
- ÚS III.ÚS 725/08
Ústavní soud odmítl návrh na zrušení rozsudku, protože podatel neodstranil vady podání v příslušné lhůtě. Soudce zpravodaj mu vysvětlil náležitosti ústavní stížnosti podle zákona o Ústavním soudu. Navrhovateli byla stanovena 30denní lhůta k odstranění vad, která uplynula bez reakce. Na základě § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu byl návrh odmítnut.
Rubrum
Ústavní soud rozhodl dne 22. května 2008 mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků soudcem zpravodajem Janem Musilem ve věci návrhu Mgr. V. V., proti rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. prosince 2007 č. j. 12 Co 431/2007-74, takto:
Výrok
Návrh se odmítá.
Odůvodnění
Podáním, která Ústavní soud obdržel elektronickou poštou dne 19. 3. 2008, se navrhovatel domáhá zrušení rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 5. 12. 2007 č. j. 12 Co 431/2007-74, kterým byl potvrzen rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 13. 2. 2007 č. j. 28 C 453/2005-55, jímž byla zamítnuta žaloba navrhovatele o "určení trvání pracovního poměru". Protože tento "blanketní" návrh nesplňoval podmínky pro zahájení řízení před Ústavním soudem, vyzval soudce zpravodaj navrhovatele k odstranění vad podání s poučením o náležitostech ústavní stížnosti stanovených zákonem č. 182/1993 Sb., o Ústavním soudu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o Ústavním soudu"). Navrhovatel byl současně upozorněn na možnost obrátit se na Českou advokátní komoru s žádostí o zajištění právního zastoupení v řízení před Ústavním soudem. K odstranění vad návrhu byla stěžovateli stanovena 30denní lhůta ode dne obdržení písemné výzvy spolu s poučením. Písemnou výzvu navrhovatel převzal dne 11. 4. 2008 (viz doručenka na č. l. 4). Lhůta k odstranění vad podání tedy navrhovateli marně uplynula dne 13. 5. 2008. S ohledem na skutečnost, že navrhovatel vady návrhu ve lhůtě k tomu určené neodstranil, Ústavní soud návrh odmítl podle ustanovení § 43 odst. 1 písm. a) zákona o Ústavním soudu.
Poučení
Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 22. května 2008 JUDr. Jan Musil v. r. soudce zpravodaj
Dotčená ustanovení
Citovaná rozhodnutí (0)
Žádné citované rozsudky.
Tento rozsudek je citován v (0)
Doposud nikdo necituje.