IV.ÚS 49/2000
V PLATNOSTI- KS Brno 30 Ca 82/97
- ÚS IV.ÚS 49/2000
Ústavní soud odmítl ústavní stížnost, protože byla podána po uplynutí 60denní lhůty stanovené zákonem. Stížnost byla podána den po uplynutí lhůty, která začala po doručení rozsudku. Soud se opřel o § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Podle § 43 odst. 1 písm. b) zákona musela být stížnost odmítnuta jako nepřípustná.
Rubrum
IV. ÚS 49/2000 Ústavní soud rozhodl o ústavní stížnosti J. B., zastoupeného JUDr. P. H., advokátem, proti rozhodnutí Krajského soudu v Brně, sp. zn. 30 Ca 82/97, ze dne 10. 11. 1999, t a k t o :
Výrok
Ústavní stížnost se odmítá.
Odůvodnění
: Stěžovatel se svou ústavní stížností, Ústavnímu soudu osobně doručenou dne 25. ledna 2000, domáhá zrušení shora označeného rozhodnutí Krajského soudu v Brně z důvodů, které blíže ve svém podání rozvádí. Jak Ústavní soud zjistil ze zprávy uvedeného soudu, doložené fotokopií poštovní doručenky, byl právnímu zástupci stěžovatele napadený rozsudek doručen dne 24. 11. 1999. Tímto dnem počala stěžovateli běžet 60 denní lhůta k podání ústavní stížnosti, stanovená v § 72 odst. 2 zákona č. 182/1993 Sb., ve znění pozdějších předpisů, která uplynula dnem 24. 1. 2000. Jestliže tedy stěžovatel podal ústavní stížnost teprve dne 25. 1. 2000, stalo se tak po lhůtě pro její podání zákonem stanovené, a proto musela být podle § 43 odst. 1 písm. b) citovaného zákona odmítnuta.
Poučení
Proti usnesení Ústavního soudu není odvolání přípustné. V Brně dne 9. března 2000 JUDr. Eva Zarembová soudce zpravodaj
Dotčená ustanovení
Citovaná rozhodnutí (0)
Žádné citované rozsudky.
Tento rozsudek je citován v (0)
Doposud nikdo necituje.